cialis generique

2017.07.07 Dwudziesty Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami" Dorohusk 2017

DSC0816

 W niedzielę 2 lipca 2017 r. na obiektach sportowych w Dorohusku odbył się jubileuszowy XX Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami" - Dorohusk 2017. Otwarcia imprezy dokonała prowadząca, Halina Mysakowska, informując, że do rywalizacji przystąpiło 8 gmin, tj. Białopole, Kamień, Horodło, Żmudź, Wojsławice, Leśniowice, gospodarze Dorohusk oraz Huszcza (Ukraina).

 DSC0788

 Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. Medialnie uroczystość wspierali: „Nowy Tydzień Chełmski", „Super Tydzień Chełmski", Radio „Bon Ton" w Chełmie oraz dorohusk.info. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który po nawiązaniu do charakteru programu turnieju przywitał wszystkich uczestników oraz gości zaproszonych, a wśród nich m.in.

- bryg. mgr inż. Zbigniewa Raźniewskiego - Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie,
- ppłk Andrzeja Suchonosa - Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku,
- Beatę Juśkiewicz - Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej",
- Waldemara Szynala - Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Chełmie,
- Jacka Kosińskiego, reprezentującego dr hab. Arkadiusza Tofila, Rektora

 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, oraz innych zaproszonych gości. W dalszej kolejności prowadząca przedstawiła program, zarówno turnieju, jak i innych atrakcji kulturalnych, a także szczegółowo zasady i kolejność odbywania konkurencji turniejowych tj:

Konkurencje nie uwzględnione w punktacji ogólnej (prezentacja dorobku kulturalnego gmin),
Konkurencje uwzględnione w punktacji ogólnej, konkursy: „Kurczak na różne sposoby", „Nadbużański pejzaż z Pałacem Suchodolskich w tle", „BHP w rolnictwie", sportowe, dla młodzieży, wyścig po skarb, piłkobranie, a także szydełkowanie na czas, przyciąganie opony, przeciąganie liny, zawody strażackie, zawody wędkarskie i rzut lotką do tarczy.

DSC0838

Występy gmin i kolejność udziału w poszczególnych konkurencjach odbyły się według przeprowadzonego wcześniej losowania.

Wyniki poszczególnych konkurencji z udziałem reprezentantów gminy Dorohusk:
Prezentacja dorobku kulturalnego gmin:
- 1 miejsce – zespół „CudaWianki" z Dorohuska,
Konkurs „Kurczak na różne sposoby"
- 1 miejsce - Justyna Łacińska z Wólki Okopskiej,
Konkurs malarski „Nadbużański pejzaż z Pałacem Suchodolskich w tle".
- 1 miejsce – Małgorzata Wierzbicka z Dorohuska,
Konkurencje sportowe dla młodzieży:
"Wyścig po skarb", 4 osoby (2 chłopców i 2 dziewczynki):
- 1 miejsce - Paweł Kulik, Przemysław Kozak, Aleksandra Sobczuk i Julia Gajewska z ZSO w Dorohusku
„Piłkobranie", 4 osoby (2 chłopców i 2 dziewczynki):
- 2 miejsce - Jan Zagoła, Michał Sokołowski, Kinga Pastuszak i Joanna Kruk z ZSO w Dorohusku,
Konkurencje dla dorosłych:
Konkurs testowy „BHP w rolnictwie"
- 2 miejsce - Przemysław Sarzyński - Okopy Kolonia,
„Szydełkowanie na czas
- 3 miejsce – Rafał Pieczykolan
„Przyciąganie opony"
-

6 miejsce – Jakub Kozaczuk

„Przeciąganie liny",
-

3 miejsce, drużyna w składzie: Sylwester Duda, Piotr Duda, Kamil Szczygieł, Łukasz Zając i Tomasz Gałecki

„Zawody strażackie",
- 4 miejsce, drużyna OSP Ostrów
  IV miejsce - Arkadiusz Sieniawski, Kamil Sieniawski, Mateusz Dumin i Adam Iwańczuk z OSP Ostrów.
Zawody wędkarskie na Zalewie Husynne,
- 1 miejsce – Roman Zagoła i Tomasz Kołtuniuk
Rzut lotkami do tarczy
- 2 miejsce - Katarzyna Rafalska – Sekretarz Gminy Dorohusk i Jan Papacz Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk

 Punktacja ogólna (zespołowa) :  
1. Dorohusk 69 pkt
2. Kamień 57 pkt
3. Horodło 56 pkt
4. Białopole 55 pkt
5. Żmudź 41 pkt
6. Wojsławice 38 pkt
7. Leśniowice 30 pkt
8. Huszcza 18 pkt

IMG 8007

IMG 8062

   Sędzią Głównym zawodów był Konrad Czebiera. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe, bony towarowe, upominki oraz dyplomy. Triumfatorzy klasyfikacji zespołowej otrzymali puchary ufundowane przez: Marszałka Województwa Lubelskiego, Starostę Chełmskiego i Wójta Gminy Dorohusk. Podczas ceremonii wręczania pucharów obecni byli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Grabczuk i Wicestarosta Chełmski - Tomasz Szczepaniak. Po wręczeniu pucharów ponownie głos zabrał Wójt Gminy Wojciech Sawa, który serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy. W imieniu przedstawicieli gmin biorących udział w turnieju, głos zabrał Wójt Gminy Horodło - Krzysztof Bożek, który podziękował gminie Dorohusk za organizację wydarzenia, zapraszając za rok do Horodła na podobne uroczystości do siebie. W dalszej części na scenie odbył się pokaz boksu Michała Soczyńskiego, zawodnika z Dorohuska, obecnie reprezentującego barwy klubu sportowego „PACO" z Lublina. Atrakcją imprezy był również pokaz systemu samoobrony i Krav Maga w wykonaniu Stowarzyszenia kultury fizycznej Clipeus Arma oraz Odziału Krav Maga Świerże, Ruda-Huta. 

IMG 8161

 

 DSC0758

  Wiele radosnych, niezapomnianych przeżyć przyniósł koncert znanego zespołu disco-polo „Veegas" a turniej zakończyła zabawa taneczna z DJ-em. Imprezie towarzyszyły :
- zamki, zjeżdżalnie, dmuchańce,  
- paintball,  
- przejażdżka kucykiem  
- stoiska:  
  -Stowarzyszenia Kobiet Gminy Dorohusk „Niebieska Zebra"  
  -twórców ludowych  
  -„BlueDot" s.c.  
  -Koła Łowieckiego Nr 82 „Dubelt" w Chełmie  
  -Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej" i Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie,  
  -R. E. P. Styl Pracownia Hafciarsko-Krawiecka Ewa i Rafał Pieczykolan, Okopy,  
  -handlowo-gastronomiczne  
  -z balonami i zabawkami  
 

-przejażdżka kucykiem

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom :

 
- LEDA Sp. z o.o. BRZEŹNO  
„GEO-TECH" ZBIGNIEW SIŁUCH, USŁUGI GEODEZYJNE - CHEŁM  
- PTHU „TOKAREX" JAN TOKARSKI - DOROHUSK  
- MAREK MARIA PIEŃKOWSKI, FARMA SUCHEKOWNATY - LIPINKI  
- POWIAT CHEŁMSKI  
- KöNIG S.C. GRZEGORZ KöNIG - PRUSZCZ  
- "BETA-PRIM" Sp. z o.o. CHEŁM  
- "BLUEDOT" S.C. MICHAŁ MAZUREK I PAWEŁ WALCZUK  
- JACEK SIRY OKNOPLAST CHEŁM  
- MIECZYSŁAW SEWERYNIUK "ADRIUST" PRZETWÓRSTWO TWORZYW SZTUCZNYCH - BRZEŹNO  
- PPH "KUPPOL" JAN KUPRACZ - CHEŁM  
- PW "SABAT" BEATA SAWICKA - BRZEŹNO  
- LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA "ZIEMI CHEŁMSKIEJ"  
- KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO, PLACÓWKA TERENOWA CHEŁM  
- PRZĘDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ Sp. z o.o. CHEŁM  
- ARTYKUŁY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE LUCYNA WAWRZYK - DOROHUSK  
- SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY - ROMUALDA WIERZBICKA - ŚWIERŻE  
- SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY ARTUR MAZUREK - DOROHUSK  
- KOŁO ŁOWIECKIE Nr 82 "DUBELT" CHEŁM  

GALERIA


 

galeria